Znamy już szczegółowy plan peregrynacji Symboli ŚDM w naszej diecezji: Odwiedzą one parafie, domy zakonne, szkoły, domy pomocy społecznej, więzienia. Zapraszamy do odnalezienia najbliższych miejsc i modlitwy przy Krzyży i Ikonie Matki Bożej.

 

 

30 marca, poniedziałek

BIAŁOBRZEGI – RADOM

17:00 Białobrzegi – Powitanie Symboli ŚDM na moście i Droga Krzyżowa

20:00 Radom, Duszpasterstwo Akademickie

31 marca, wtorek

RADOM

9:00 Katolickie Liceum im. św. Filipa Neri

11:00 Liceum im. T. Chałubińskiego

13:00 Zespół Szkół Integracyjnych im. św. Jana Pawła II

17:00 Parafia MB Miłosierdzia

20:00 Parafia Chrystusa Króla (Wspólnoty neokatechumentalne)

1 kwietnia, środa

RADOM

11:00 Szpital na Józefowie

13:30 Szpitala na Tochtermana

15:45 Szpital w Krychnowicach

18:00 Wyższe Seminarium Duchowne, czuwanie dla kapłanów

2 kwietnia, Wielki Czwartek

RADOM

10:00 Katedra, Msza Krzyżma

13:30 Więzienie na Koziej Górze

16:00 Katedra

18:00 Katedra, Msza św. Wieczerzy Pańskiej

3 kwietnia, Wielki Piątek

9:00 Radom, Katedra

15:00 Przedbórz, Droga Krzyżowa ulicami miasta

19:00 Końskie, Droga Krzyżowa ulicami miasta

22:00 Radom, par. św. Łukasza – Centrum ŚDM

4 kwietnia, Wielka Sobota

RADOM

9:00 Radom, Bazylika św. Kazimierza – Centrum ŚDM

10:30 Radom, par. Dobrego Pasterza – Centrum ŚDM

12:00 Radom, par. św. Brata Alberta – Centrum ŚDM

15:00 Radom, Plac Jagielloński – Czuwanie (ruchy charyzmatyczne, księża w konfesjonałach)

22:00 Neokatechumenat (Pascha)

5 kwietnia, Wielkanoc

RADOM

8:00 Radom, Dom Opieki Społecznej, ul. 25 Czerwca

15:00 Msza św.

17:00 Radom, Dom Weterana, ul. Wyścigowa

18:30 Mariówka, dom Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej

6 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny

12:00 Skaryszew, Klasztor Sióstr Klarysek

19:00 Radom, par. bł. Annuarity – Wielkanocne Uwielbienie (Ruch Światło-Życie)

7 kwietnia, wtorek

STARACHOWICE

10:00 Dom Pomocy Społecznej, ul. Bema 26

12:00 Szpital, ul. Radomska 70

14:00 Parafia pw. Wszystkich Świętych

16:00 Pobyt w par. św. Trójcy

19:00 Rynek, Wieczór uwielbienia

21:15 Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy

8 kwietnia, środa

9:05 Suchedniów, Gimnazjum, ul. Szarych szeregów 6

SKARŻYSKO-KAMIENNA

10:05 LO im. Staszica, ul. Ekonomii 7

11:05 LO im. Mickiewicza, ul. Piłsudskiego 50 PG 2, ul. Słowackiego 29

12:05 LO im. Słowackiego, ul. 1 maja 82

13:00 Skarżysko Kościelne, PG, ul. Szkolna 5

14:30 Ostra Brama, Msza dla chorych

16:30 Parafia pw. NSJ

19:00 Plac Staffa, ul. 1000-lecia, Apel Młodych

Po apelu powrót do Ostrej Bramy.

9 kwietnia, czwartek

SZYDŁOWIEC

9:30 Gimnazjum im. Jana Pawła II ul. Wschodnia 64

10:45 LO im. Henryka Sienkiewicza, ul. Zamkowa 1

11:30 Gimnazjum im. M: Kopernika, ul. Folwarczna 4

12:15 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Korpusu Ochrony Pogranicza, ul. Kościuszki 34

13:00 Orońsko, PG, ul. Szkolna

13:45 Orońsko, Parafia Wniebowzięcia NMP

16:00 Droga krzyżowa ulicami miasta do parafii św. Zygmunta w Szydłowcu

17:30 Apel Młodych

10 kwietnia, piątek

9:00 Szydłowiec, Parafia św. Zygmunta – pożegnanie Symboli

KOŃSKIE

10:00 Końskie, Kolegiata św. Mikołaja – powitanie Symboli

10:30 ZSP nr 1 – Msza przy Krzyżu (sala gimnastyczna)

12:00 Szkoła w Stadnickiej Woli

13:00 Czarna, Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni

15:00 Końskie, Dom Pomocy Społecznej

16:00 Końskie, Szpital św. Łukasza

18:00 Droga krzyżowa z Placu przy Kościele Chrystusa Odkupiciela do Kolegiaty św. Mikołaja

20:00 Kolegiata św. Mikołaja – Msza św. (ołtarz polowy)

21:00 Apel Jasnogórski

21:30 Przeniesienie Symboli do Kolegiaty i adoracja

11 kwietnia, sobota

9:00 Końskie, Kolegiata św. Mikołaja – Msza św. i pożegnanie Symboli ŚDM

OPOCZNO

10:00 Parafia p.w. św. św. Bartłomieja – Jutrznia

10:45 Uroczysta Msza św.

12:00 Anioł Pański dla ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych

13:00 Adoracja dzieci i młodzieży z dekanatu tomaszowskiego

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja

18:00 Msza św. o św. Janie Pawle II

19:00 Adoracja grup parafialnych św. Bartłomieja

20:00 Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego z Opoczna – Spotkanie wieczorne

21:00 Apel Jasnogórski przygotowany przez dzieci i młodzież z parafii Nawiedzenia MB z Opoczna

21:45 Pożegnanie Symboli

PRZYSUCHA

22:15 Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Hubala 20 – Powitanie Symboli ŚDM

12 kwietnia, niedziela

PRZYSUCHA

8:00 Msza św. i powitanie Symboli ŚDM

10:00 Bierzmowanie

14:00 Ośrodek Wychowawczy w Kolonii Szczerbackiej 37

17:00 Parafia św. Jana w Przysusze

18:30 Procesja Symboli

19:00 Park w Przysusze – Apel Młodych i Koncert zespołu Full Power Spirit

21:00 Parafia Miłosierdzia Bożego

13 kwietnia, poniedziałek

PRZYSUCHA

8:30 Szkoły w Mariówce

9:30 Przysucha, Publiczne Gimnazjum, ul. Warszawska 45

10:15 Przysucha, ZS im. Ludwika Skowyry, ul. Warszawska 28

11:00 Przysucha, I LO im. Jana Pawła II, Al. Jana Pawła II 13

12:15 wyjazd do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pogroszynie

JEDLIŃSK

15:00 Kościół pw. św. ap. Piotra i Andrzeja – Powitanie Symboli ŚDM

16:00 Kaplica Domu Pomocy Społecznej w Jedlance

17:30 Areszt Śledczy w Jasionnej

19:00 Jedlińsk – Apel Młodych

22:00 Adoracja poszczególnych ruchów działających w parafii

14 kwietnia, wtorek

6:00 Msza św. i przekazanie Symboli do par. w Potworowie

7:15 Potworów – Msza św.

9:00 Przytyk – Szkoła

10:00 Gózd Stary – Szkoła

11:00 Jastrzębia – Szkoła

12:00 Wsola – Szkoła

13:00 Wsola – Pożegnanie Symboli

KOZIENICE

15:00 Parafia św. Rodziny – Powitanie Symboli ŚDM

16:00 Kaplica Szpitala w Kozienicach – Nabożeństwo dla chorych

17:00 Dom Dziecka Panda – Modlitwa wspólna

18:00 Dom Pomocy Społecznej – Adoracja (prowadzi KSM z par. p.w. Świętego Krzyża)

19:00 Kościół Rektoralny p.w. św. Józefa u Sióstr Franciszkanek od Cierpiących

20:00 Droga krzyżowa ulicami miasta

21:00 Parafia p.w. św. Krzyża – Apel Jasnogórski

21:45 Spektakl pt.: ,,W obronie Krzyża” (uczniowie I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach)

22:30 Adoracja poszczególnych ruchów formacyjnych działających w parafiach kozienickiego centrum ŚDM

15 kwietnia, środa

KOZIENICE

24:00 Msza św. o Krzyżu Świętym

01:00 Adoracja (Rodzina Różańcowa)

01:45 Adoracja (Koło Przyjaciół Radia Maryja)

2:45 Adoracja (poszczególne miejscowości i wioski)

5:30 Godzinki

6:30 Msza św. o Janie Pawle II

8:30 Nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, Wyznanie wiary

9:30 Szkoły

13:00 Pożegnanie Symboli

ZWOLEŃ

14:50 Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – Powitanie Symboli ŚDM

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:30 Adoracja Straży Honorowej NSJ i Niepokalanego Serca Maryi

17:00 Msza św.

17:45 Szpital

18:20 Procesja ze Szpitala na Rynek

19:00 Plac Kochanowskiego – Msza św. pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika i Apel Papieski

21:30 Procesja do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża

22:00 Adoracja

22:45 Droga Krzyżowa ulicami miasta

16 kwietnia, czwartek

ZWOLEŃ

24:00 Parafia Zesłania Ducha św. – Eucharystia

01:00 Parafia Podwyższenia Krzyża św. – Adoracja

7:00 Eucharystia

8:00 Adoracja

11:00 Żytkowice, Zakład Karny

12:00 Garbatka – Adoracja Szkół

13:15 Zwoleń, par. Podwyższenia Krzyża, nabożeństwo

14:00 Pożegnanie Symboli

LIPSKO

15:00 Powitanie Symboli oraz uroczyste wprowadzenie do miasta

15:30 Modlitwa przy Krzyżu na rynku miejskim oraz ewangelizacja miasta

17:00 Szpital

18:00 Uroczysta Msza św. na Rynku Miasta

19:00 Adoracja Krzyża

20:30 Koncert Ewangelizacyjny

21:00 Apel Jasnogórski oraz pożegnanie Symboli

22:00 Sienno – Przywitanie Symboli ŚDM, Msza św.

17 kwietnia, piątek

LIPSKO

9:00 Szkoły – Pożegnanie Symboli

11:00 Iłża – Powitanie Symboli ŚDM i Adoracja

14:00 Pożegnanie Symboli

15:00 Jedlnia, par. św. Mikołaja, przy budynku szkoły – przywitanie Symboli ŚDM, Koronka, katecheza

PIONKI

16:30 Parafia św. Barbary – Różaniec, modlitwa za chorych

17:15 Droga Światła ulicami miasta

19:30 Parafia NMP Królowej Polski – Adoracja, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Apel

18 kwietnia, sobota

PIONKI

9:30 Zakład Karny Żytkowice Oddział Zewnętrzny w Pionkach

11:00 Parafia św. Barbary – Spotkanie Ruchu Światło-Życie

12:00 Parafia św. Barbary – Msza św.

13:00 Pożegnanie Symboli

RADOM

18:00 Radom – Apel Młodych i Koncert uwielbienia z udziałem zespołu TGD i Wyrwani z Niewoli

19 kwietnia, niedziela

RADOM

12:30 Katedra Opieki NMP – Msza św. i pożegnanie Symboli ŚDM